Akcesoria do nosidełek – co warto kupić?

Akcesoria do nosidełek – co warto kupić?

Narodziny dziecka oznaczają konieczność zakupienia szeregu różnych sprzętów i dodatków, które zapewniają maluchowi bezpieczeństwo i odpowiednie warunki do życia. Oczywiście podstawą jest specjalny wózek, który pozwala dziecku poruszać się poza domem. Czasem jednak z wózka nie da się skorzystać i zamiast jego wykorzystywane jest nosidełko. Warto się więc dowiedzieć, czym ono jest, a przede wszystkim, jakie akcesoria do nosidełek powinno się zakupić.

Czym są nosidełka?

Nosidełko to specjalny dodatek do opieki nad dzieckiem, który używany jest w sytuacji, gdy nie ma możliwości wykorzystania wózka. Nosidełko pozwala transportować dziecko w bezpiecznych, ale także komfortowych dla niego warunkach. Zakładane jest na klatkę piersiową, więc dziecko cały czas jest blisko rodzica. Pozwala to nie tylko zabezpieczyć malucha, lecz dodatkowo zacieśnia jego więzy z rodzicami.
Nosidełka można wykorzystywać w sytuacji, gdy malec ma wykształcone mięśnie szyi i jest w stanie samodzielnie utrzymać główkę w odpowiedniej pozycji. Zwykle następuje to około 3-5 miesiąca życia.

Jak wybrać dobre nosidełko?

Jak zatem widać, nosidełko dla dziecka to naprawdę ciekawy dodatek, który może znacznie ułatwić codzienną opiekę nad maluchem. Czemu należy się przyjrzeć podczas zakupu takiego nosidełka?
Oczywiście kluczową sprawą jest to, czego jest ono wykonane. Materiał musi być miły w dotyku, lecz przede wszystkim całkowicie bezpieczny dla malucha — nie może wywoływać reakcji alergicznych, lecz także podrażniać skóry. Co bardzo ważne, musi cechować się doskonałą cyrkulacją powietrza, aby nie dochodziło do zapacania się skóry dziecka. Idealnie sprawdza się tu wysokiej jakości bawełna, która spełnia wszystkie te wymagania.

W tym dziale  Jaki fotelik samochodowy wybrać dla przedszkolaka?

Jakie akcesora do nosidełek należy zakupić?

Choć na rynku dostać można naprawdę rewelacyjne nosidełka, które rewelacyjnie sprawdzają się w codziennym wykorzystaniu, będą bezpieczne, wygodne i łatwe w czyszczeniu, to jednak nadal istnieje szerokie pole do działania w zakresie ich udoskonalenia. Nic więc dziwnego, że wielu rodziców zastanawia się nad tym, jak można to zrobić poprzez zakupienie odpowiednich dodatków i akcesoriów do nosidełek.
Zdecydowanie najważniejsze jest to, aby ochronić nosidełko przed zabrudzeniem. Dziecko będzie się na nie śliniło, a także może je zabrudzić podczas jedzenia. Szczególnie narażone są pasy nosidełka, które są najbliżej dziecięcej główki. Zalecane jest więc zakupienie specjalnych ochraniaczy, które będą zakładane na pasy. Dzięki temu po ich zabrudzeniu nie trzeba prać całego nosidełka, tylko można odpiąć ochraniacz i wyprać jedynie jego.
Innym ciekawym dodatkiem jest specjalna wkładka do ochraniaczy na pasy. Sprawia ona, że noszenie nosidełka staje się wygodniejsze i mniej obciążające dla ramion.
Na koniec zauważyć trzeba, że bardzo polecanym dodatkiem są specjalne adaptery wydłużające pasy. Tego rodzaju doczepki pozwalają wygodnie nosić nawet starsze dzieci, które nieco już wyrosły z nosidełka, lecz nadal dobrze się w nich czują.

No Comments

Post a Comment