Czy wybielanie zębów w domu jest skuteczne?

Czy wybielanie zębów w domu jest skuteczne?

Zęby wyrastają idealnie białe, ale przez lata tracą swój blask i stają się żółte, co nie wygląda estetycznie. Dla wielu z nas jest to problem, który odbiera nam chęć do uśmiechu. W związku z tym szukamy sposobu na skuteczne wybielanie zębów. Poradzimy sobie z tym sami czy musimy szukać pomocy specjalistów?

Dlaczego zęby przestają być białe? Czy wybielanie zębów może być skuteczne?

Kiedy dzieciom wyrosną żeby, są idealnie białe, ale w miarę upływu czasu tracą one swój nieskazitelny kolor. Osady pojawiają się, gdy pijemy kawę, herbatę i soki owocowe. Warto więc często odwiedzać stomatologa, który usunie osad oraz kamień nazębny, czyli zmineralizowaną warstwę płytki nazębnej, będącą bezbarwną warstwą bakterii i węglowodanów. Pod wpływem barwiących płynów porowata (czyli nieoczyszczona) warstwa płytki nazębnej ulega przebarwieniu, tworząc ciemniejsze obwódki przy powierzchni dziąseł. Zanim więc zabierzemy się za wybielanie zębów, musimy zadbać o systematyczne usuwanie osadu i płytki nazębnej.

Samodzielne wybielanie zębów? Po jakie kosmetyki sięgnąć?

Samodzielne wybielanie zębów zacznijmy od prostych zabiegów, a szczególnie polecane są pasty, które zawierają substancje ścierne, tlenki fluoru bądź naturalne ekstrakty. Ich działanie opiera się na mechanicznym bądź chemicznym usuwaniu osadów, które zbierają się na powierzchni szkliwa. Niektóre pasty zawierają delikatne środki polerujące lub chemiczne, które zapewniają dodatkową skuteczność w usuwaniu plam. Trzeba tylko uważać, jeśli mamy nadwrażliwe zęby i dziąsła, by nie doszło do podrażnienia. Pasty wybielające pomogą usunąć plamy tylko na powierzchni i nie zawierają wybielaczy. W związku z tym, mogą rozjaśnić zęby o jeden odcień. Silniejsze działanie mają żele wybielające, które nakłada się na powierzchnię zęba za pomocą małego pędzelka. Stosuje się go 2 razy dziennie przez 14 dni. Pierwsze rezultaty widać już po kilku dniach, a ostateczne po około 4 miesiącach. Paski są bardzo cienkie i po nałożeniu prawie ich nie widać, więc nie utrudnią nam codziennego funkcjonowania. Taki domowy sposób wybielania jest więc skuteczny, jeśli nie mamy zbyt dużych przebarwień. Można kupić także tacki wypełnione specjalnym żelem zawierającym nadtlenek, które wkłada się do ust. Tacę nosi się przez jakiś czas, zwykle kilka godzin w ciągu dnia lub w nocy przez około 4 tygodnie.

W tym dziale  Jakie witaminy i minerały dla poprawy zdrowia i urody?

Kiedy domowe sposoby zawiodą. Czy wybielanie zębów laserem jest najskuteczniejsze?

Spektakularne efekty w zakresie wybielania zębów daje wybielanie laserem, z którego możemy skorzystać tylko w gabinecie dentystycznym. Stomatolog nakłada na zęby preparat, który, pod wpływem naświetlania, usuwa przebarwienia ze szkliwa zęba. Działanie preparatu jest silne, gdyż przenika przez szkliwo i dostaje się do zębiny, a przebarwienia stają się dużo mniejsze. Efekt takiego zabiegu utrzymuje się około 2 lat, a wzmocnią go kosmetyki specjalistyczne.
Jeśli przebarwienia nie są duże, wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym z pewnością będzie skuteczne. Pasty i paski pomogą usunąć delikatne plamy.

Zobacz ofertę środków do wybielania zębów: https://gemini.pl/category/higiena-jamy-ustnej-preparaty-do-wybielania-zebow.

No Comments

Post a Comment