Jak dbać o fotelik samochodowy i przedłużyć jego żywotność?

Jak dbać o fotelik samochodowy i przedłużyć jego żywotność?

Kupno fotelika samochodowego jest dość sporym wydatkiem. Za wysokiej jakości produkt, który spełnia rygorystyczne normy bezpieczeństwa, trzeba zapłacić czasami nawet ponad 1000 złotych. Jednak bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze i nie wolno oszczędzać na takich zakupach. Można jednak przedłużyć żywotność fotelika, jeśli się o niego odpowiednio zadba.

Foteliki samochodowe – jak wybrać?

Wybór fotelika jest dość trudnym zadaniem. Na początku należy dopasować model do wagi i wieku dziecka. Do wyboru są trzy kategorie produktów, które nadają się dla noworodków, większych dzieci i tych najstarszych. Należy pamiętać, że w Polsce obowiązuje prawo, które mówi o przewożeniu dzieci do lat 12 w fotelikach. Fotelik musi być dopasowany nie tylko do wzrostu dziecka, ale także do modelu samochodu. W niektórych pojazdach jest zamontowany system ISOFIX, który umożliwia przypięcie fotelika do specjalnych uchwytów. Są także modele, które montuje się za pomocą specjalnych pasów lub tradycyjnych pasów bezpieczeństwa. Wybór konkretnego produktu należy dokładnie przemyśleć i sprawdzić wszystkie za i przeciw.

Jak dbać o fotelik samochodowy?

Każdy produkt dziecięcy powinien być zawsze czysty, aby maluszek nie był narażony na zetknięcie z wirusami czy bakteriami. Wybierając wysokiej jakości fotelik, można mieć pewność, że jest on wykonany z bezpiecznych i trwałych materiałów. Elementy z tekstyliów często można ściągnąć i wyprać w pralce. Jeśli nie ma takiej możliwości, to należy używać specjalnych środków, które pozwolą się pozbyć kurzu czy resztek jedzenia. Fotelik powinien być także odkurzany. Nie wolno zapomnieć o pasach bezpieczeństwa, które także trzeba wyczyścić. Można to zrobić przy pomocy gąbki lub wilgotnej szmatki. Jeśli fotelik nie jest często używany, to najlepszym sposobem jest kupno pokrowca i przykrycie go. Wówczas nie będzie się niepotrzebnie kurzyć i brudzić. Podczas podróżowania bez dziecka nie powinno się także z fotelika robić miejsca na zakupy lub inne przedmioty. Mogą one uszkodzić materiał.

W tym dziale  Akcesoria do nosidełek - co warto kupić?

Bardzo ważne jest kontrolowanie stanu fotelika

Niestety wiele osób montuje fotelik w samochodzie i zapomina o jego czyszczeniu czy sprawdzeniu stanu technicznego. Jest to bardzo istotne, gdyż fotelik podczas jazdy może się przesunąć lub coś może się obluzować. Czasami pasażerowie siedzący obok fotelika dotykają go i przez przypadek mogą jakąś część zmienić lub przestawić. Dlatego ważna jest regularna kontrola stanu i czystości. Wiele modeli jest regulowanych, a więc należy sprawdzać, czy dziecko ma zapewnione dobre warunki podczas jazdy. Regulowane na bieżąco muszą być także pasy i nie wolno o tym zapominać. Dobrze zadbany fotelik będzie na pewno służyć znacznie dłużej i zapewni odpowiednią ochronę dziecku. Na stronie https://www.recaro-kids.pl/foteliki.html można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat nowoczesnych rozwiązań stosowanych w fotelikach samochodowych.

No Comments

Post a Comment