Jak wybrać odpowiednie kolonie tematyczne dla dziecka?

Jak wybrać odpowiednie kolonie tematyczne dla dziecka?

Jak wybrać odpowiednie kolonie tematyczne dla dziecka? To pytanie dręczy wielu rodziców zawsze przed sezonem wakacyjnym. Czy lepiej wysłać swoją pociechę na obóz sportowy, czy może zachęcić dziecko, do tego, by spróbowało czegoś nowego? Jakie kolonie tematyczne można znaleźć w biurach podróży, a jakie obozy organizują szkoły? Tego wszystkiego można dowiedzieć się z poniższego artykułu.

Kolonie tematyczne

Trzeba przyznać, że dzieci mają w czym wybierać. Ilość wyjazdów letnich jest nieograniczona, dlatego też nawet podczas jednych wakacji można udać się na kolonię sportową, jak i kolonię językową (o ile fundusze na to pozwalają). Bardzo dużą popularnością cieszą się wyjazdy językowe. Podczas nich dzieci spędzają kilka godzin dziennie na nauce języka obcego. Doskonałą opcją jest taka kolonia w innym kraju. Będąc we Francji, w Anglii lub w Hiszpanii dziecko na pewno będzie korzystało z języka obcego na co dzień, tym samym lepiej się z nim oswoi i jeszcze szybciej nauczy się nowego słownictwa.

Kolonie Harry Potter

Nikogo nie dziwią już nawet kolonie tematyczne. Kolonie w stylu hawajskim, kolonie Harry Potter (https://quatromondis.pl/kolonie/harry-potter), kolonie z klockami Lego – takich ofert nie brakuje w sieci. Rodzice mogą sprawić swoim pociechom wielką przyjemność i wysłać je na dwutygodniowy wyjazd, na którym maluchy w pełni oddadzą się swojej pasji. Trzeba przyznać, iż na początku temat takiej kolonii brzmi dziwni, jednak po zapoznaniu się z programem wyjazdu, można stwierdzić, że dzieci będą miały mnóstwo ciekawych atrakcji, które idealnie nawiązują do tego, co je interesuje. Organizatorzy takich wyjazdów naprawdę starają się, by dzieci rozwijały swoje zainteresowanie i pasje. Gdy organizują oni kolonie Harry Potter, to można się na nich spodziewać mnóstwo gry w Quidditch, efektownych sztuczek magicznych wykonywanych przez najlepszych magików w Polsce, sporo testów z wiedzy o Harrym Potterze itd.

W tym dziale  Jak powinna wyglądać zbilansowana dieta dziecka?

Dlaczego warto wybrać taki wyjazd?

Dzieci chętnie decydują na wyjazdy, na których nie będą miały ani chwili, by się nudzić. Poznają na nich mnóstwo rówieśników, którzy mają podobnie pasje i zainteresowania. Dodatkowo można liczyć na to, iż wiedza dziecka będzie wzbogacona o sporo cennych informacji, których nie dowie się on z innych źródeł. Warto więc choć raz zapisać swoją pociechę na taką tematyczną kolonię, gdyż pozostanie ona z pewnością długo w pamięci malucha.

Jak widać z powyższego, kolonie tematyczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem w Polsce. Co ciekawe, mnóstwo dzieci i młodzieży chętnie bierze w nich udział, gdyż naprawdę są one niezwykle interesujące. Najczęściej odbywają się one w miejscach pięknie położonych (blisko morza, blisko gór lub w okolicy parków i lasów). Dzieci z pewnością będą miały mnóstwo atrakcji, z których będą mogły korzystać codziennie. Organizatorzy zadbają także o ich aktywność fizyczną. Rodzice mogą być pewni, iż na takich wyjazdach nie ma czasu na to, by grać na telefonie lub na komputerze.

No Comments

Post a Comment