Jak zamawiać w sklepie spożywczym online? Wyjaśniamy krok po kroku

Jak zamawiać w sklepie spożywczym online? Wyjaśniamy krok po kroku

Każdy z nas robi zakupy spożywcze i każdy ma na nie swój sposób.  Niektórzy robią je codziennie, inni robią je rzadziej kupując zapas na cały tydzień lub nawet miesiąc. Każdy z tych sposobów ma swoje zalety – kupując codziennie wybieramy tylko te produkty, których potrzebujemy i mniej marnujemy; kupując rzadziej ale więcej nie tracimy czasu na codzienne stanie w kolejkach i planujemy potrawy z tego, co mamy w lodówce czy szafkach.

Piotr i Paweł

 

W poniższym artykule przyjrzymy się innej opcji, jaką jest korzystanie ze sklepów spożywczych online. Jeszcze do niedawna kojarzyło się to z dziwactwem zarezerwowanym tylko dla dużych aglomeracji i bogatszej klienteli – dziś w związku z coraz dłuższym czasem spędzanym w pracy również w mniejszych miastach i miejscowościach oraz perspektywą całkowitego zakazu handlu w niedzielę sklepy spożywcze online stają się coraz ciekawszą alternatywą dla tradycyjnych zakupów.

Zalety zakupów online

Największą zaletą sklepów spożywczych online jest całkowity brak konieczności stania w kolejkach. Możemy zasiąść wygodnie przed telewizorem i w dowolnej chwili wyszukiwać niezbędnych nam produktów oraz wkładać je do wirtualnego koszyka – zupełnie jak robimy to podczas kupowania ubrań lub sprzętu elektronicznego. Kolejny duży plus, to brak konieczności ładowania towaru do samochodu, a następnie wnoszenia go do domu – kurier przywozi nam wszystko wygodnie spakowane, a naszą rolą jest już tylko ułożenie wszystkiego na półkach i w lodówce.

W tym dziale  Jak dobrze wybrać szkolenie

Sklepy spożywcze online to także masa promocji zupełnie podobnych do tych z reklam dyskontów czy innych sieci spożywczych. Kilka sztuk danego produktu może być nawet tańsza, niż w tradycyjnych sklepach i dodatkowo mamy gwarancję długiego terminu ważności. Ale żeby nie było tak kolorowo przyjrzyjmy się też wadom, których tez parę znajdziemy.

Wady kupowania online

Największą wadą sklepów spożywczych online ciągle jest niestety cena – towar może być teoretycznie tańszy, jednak musimy doliczyć do niego koszty transportu. Oczywiście jadąc do hipermarketu czy dyskontu również zużywamy benzynę, ale po przeliczeniu będzie to znacznie mniej, niż transport pod same drzwi, choć oczywiście są opcje, że przy zakupie za pewną kwotę transport mamy za darmo.

Kolejny minus, to brak możliwości naocznego oglądnięcia towaru – owszem jeśli kupujemy produkty, które znamy nie ma takiej potrzeby, jedna gdy decydujemy się na jakąś nowość, to pojawia się niepewność. Szczególnie dotyczy to mięsa i warzyw – w sklepach spożywczych online kupujemy mięso pakowane w paczkach, a jeśli chodzi o warzywa to ocenimy je dopiero po odebraniu zakupów – tutaj kłopot mają ci z nas, którzy lubią samodzielnie wybierać odpowiednie dla siebie sztuki.

Kilka słów na zakończenie

Jeśli jeszcze nigdy nie robiliśmy zakupów w sklepach spożywczych online, to najwyższa pora to zmienić. Na początek poszukajmy ciekawych promocji i zaopatrzmy się w ten towar, który już znamy. Możemy na próbę kupić kilogram jakiegoś rodzaju warzyw, by ocenić ich jakość i świeżość. Musimy pamiętać, że sklepy spożywcze online bardzo dbają o wartość produktów i może się okazać, że będą one dużo lepsze, niż te kupowane w osiedlowym sklepie lub na lokalnym targowisku – a że nieco droższe? Czas nie ma ceny, ale spróbujmy podliczyć ile go dzięki temu zaoszczędziliśmy.

W tym dziale  Jak dobrze wybrać szkolenie

No Comments

Post a Comment