Jak umilić dziecku podróż

Jak umilić dziecku podróż

Na wakacje wiele rodzin wybiera się samochodem. Jest to dokonała okazja by porozmawiać ze sobą i zwiedzić przejezdne miejsca. O ile dla starszych dzieci i dorosłych może być do ciekawe doświadczenie, tak najmłodsi nieszczególnie musza podzielać ten entuzjazm. Jak sprawić, by nie w wielogodzinnej podróży nie nudziło się?

Czas jest pojęciem względnym. Raz płynie szybko, a raz wlecze się niczym ślimak na zawodach. Dla dziecka, który nie jest wstanie ogarnąć drogi, czas ten może wydłużyć się w nieskończoność. Znacznie szybciej im upłynie, gdy będzie zorganizowany przez dorosłych, niż miałby zostać pozostawiony sam sobie.

Zadbaj o jego rozrywkę

Jeżeli dziecko jest starsze, weź jego ulubione komiksy, a najlepiej kup mu nowe wydania. Jeżeli będzie czytać to, co lubi, z pewnością czas bardzo szybko mu zleci a ty będziesz zadowolona, że twoja pociecha przez większość czasu była spokojna. Możesz mu też podarować książkę przygodową. W tym celu doskonale sprawdzi się czytnik ebooków, który jest w stanie pomieścić kilka tysięcy pozycji. Mając tak duży wybór, dziecko na pewno znajdzie coś dla siebie.

Dla maluchów, które nie umieją lub nie chcą czytać, zaoferuj audiobook. Coraz więcej utworów jest czytanych przez różnych aktorów, co powoduje wgłębienie się w ten wspaniały świat na długie godziny. Wiele książek jest czytanych specjalnie dla dzieci z efektami dźwiękowymi w tle. Audiobook stanowi jeden z najlepszych sposobów na zagospodarowanie czasu dziecka podczas podróży.

W tym dziale  Akcesoria do spacerówek - co warto kupić?

 

Zabierz ze sobą gry. Wiele popularnych ma edycje kieszonkowe stworzone z myślą o podróżach. Największą popularnością cieszą się gry słowne, np. „zgadnij, co zobaczyłem…”, „Czarno białe zwierzę na literę…” itd. Zajmuję one czas a jednocześnie udoskonalają wiedzę.

Tablet

Nie jesteśmy za tym, aby małe dziecko korzystały z tabletu. Jednak podróż stanowi odstępstwo od tej zasady. Możesz zainstalować tryb dla dziecko, aby mieć dostęp tylko do określonych programów. W ten sposób możesz zaoferować dziecku jego ulubioną bajkę (np. Kaczora Donalda), lub uruchomić grę dla najmłodszych, rozwijająca jego wyobraźnię. Oglądając bajkę, jest szansa, że dziecko uśnie.

 

Gdy dziecko śpi

Każde dziecko poniżej 150 cm wzrostu musi podróżować w foteliku. Jest to obowiązek wynikający z troski o jego bezpieczeństwo. Z tego tez powodu ma ograniczone pole ruchu. Zadbaj o to, by miało poduszkę podróżną, dzięki której jego pozycja podczas snu będzie znacznie wygodniejsza. Podpierają one odcinek szyny kręgosłupa, dzięki czemu osoba nie jest narażona na ból w tym miejscu wynikający ze złego położenia głowy. Tego typu akcesoria doskonale sprawdzają się podczas wszystkich podróży. Doceniają ją nie tylko dzieci, jak i dorośli.

Jest wiele rodzajów takich poduszek. Podłużne, dmuchane, klasyczne. Dla dzieci jednak najlepiej jest kupić poduszka do podróży z wesołym, dziecięcym motywem, np. uśmiechem i oczkami

W tym dziale  Fotelik Recaro Monza Nova 2 Seatfix - charakterystyka