Recaro Avan: Innowacyjny fotelik samochodowy dla najmłodszych podróżników

Recaro Avan: Innowacyjny fotelik samochodowy dla najmłodszych podróżników

Żadnego rodzica nie trzeba przekonywać, jak ważne jest posiadanie w aucie odpowiedniego fotelika dla swojego dziecka. Wysokiej klasy modele nie tylko zapewniają dziecku bezpieczeństwo, lecz dodatkowo poprawiają komfort jego podróżowania. Bardzo często polecanym modelem jest Recaro Avan. Czym się on charakteryzuje i z jakiego powodu warto go zakupić?

Najważniejsze elementy wyposażenia

Dobry fotelik powinien charakteryzować się wysokim stopniem bezpieczeństwa, wygody oraz praktyczności. Wszystkie te cechy wynikają jednak z odpowiedniego wyposażenia danego fotelika. Jakie są najważniejsze elementy modelu Recaro Avan?
Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że model ten spełnia wszystkie najważniejsze normy bezpieczeństwa, w tym tę europejską i-Size, dzięki czemu rodzice mają pewność, że jest to fotelik całkowicie bezpieczny. Możliwe jest to dzięki wielu innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym jak np. systemowi HERO, który zapobiega skręcaniu się ze sobą pasów i zsuwaniu się ich z ramion dziecka. Zauważyć trzeba także obecność systemu ASP, czyli dodatkowej bocznej ochrony zabezpieczającej dziecko przy zderzeniu bocznym.
Dzięki temu, że obecna w siedzeniu pianka dopasowuje się do ciała dziecka, osiągany jest naprawdę wysoki stopień komfortu. Wpływa na niego także regulacja zagłówka oraz obecny w zestawie daszek, który chroni dziecko przed promieniami słońca.

W tym dziale  Jak umilić dziecku podróż

Udogodnienia praktyczne

Wiedzieć trzeba, że dobrej jakości fotelik samochodowy musi być wygodny nie tylko dla dziecka, lecz także dla rodzica. Jakie funkcje i dodatki posiada Recaro Avan, które na to wpływają?
Przede wszystkim wspomnieć tu trzeba o bardzo ergonomicznej rączce, która umożliwia wygodne transportowanie fotelika. Co więcej, fotelik można w dosłownie w kilka sekund zamontować i zdemontować w samochodzie, ponieważ wykonuje się to kilkoma prostymi ruchami. Możliwe jest to dzięki bazie ISOFIX, która jest integralną częścią zestawu. Na koniec zauważyć jeszcze trzeba, że ogromną zaletą jest fakt, że Recaro Avan może być wpinany w wózek, co znacząco ułatwia codzienne przemieszczanie się z maluchem.

Nowoczesne udogodnienia

Powyższe cechy i funkcje, choć są bardzo ważne i w ogromnym stopniu wpływają na bezpieczeństwo i wygodę dziecka w samochodzie, w gruncie rzeczy zaliczane są do standardowego wyposażenia fotelików z wyższej półki. Wiedzieć jednak trzeba, że Recaro Avan to coś więcej niż tylko zwykły fotelik.
Doskonałym przykładem na to, że Recaro Avan jest modelem z wyższej półki, jest obecny w nim system wentylacji. Dostarczanie do ciała maluch świeżego powietrza nie tylko zapobiega zapacaniu się malucha, lecz dodatkowo w znaczący sposób wpływa na jego komfort oraz bezpieczeństwo. Oddychająca skóra nie będzie narażona na podrażnienie.
Jak jest to osiągane? W strukturze fotelika znajdują się specjalne otworki wentylacyjne, które doprowadzają powietrze. Co więcej, zabezpieczone przed nagrzewaniem zostały nawet pasy, co minimalizuje ryzyko podrażnienia skóry w wyniku kontaktu z rozgrzanymi pasami.

W tym dziale  Kreatywność i fantazja – jak obudzić je w dziecku?

No Comments

Post a Comment