Jak zacząć prowadzić bloga będąc mamą?

Jak zacząć prowadzić bloga będąc mamą?

Masz  pasję. Masz pomysł, a przy okazji smykałkę do pisania. Interesujesz się blogowaniem, chciałabyś dzielić się swoim hobby z innymi – więcej – potrafisz i lubisz to robić. Być może nawet umiałabyś uwiecznić to na zdjęciach? To chyba pierwsze sygnały, że nadszedł czas, by założyć bloga. Boisz się? Nie ma czego! Zobacz, jakie to proste. Nawet jeśli jesteś mamą.

Obawiasz się domen, hostingów, komentarzy i obowiązków? Mówią: kto nie ryzykuje… Zaryzykuj! To nie musi Cię nic kosztować. Twoje miejsce w sieci, eksperyment, który pomoże Ci się rozwinąć, zarazić innych swoją pasją, a może nawet zdobyć popularność. Co chcesz osiągnąć?

Jak założyć bloga za darmo?

Zacząć możesz w każdej chwili, to nic nie kosztuje. Nie musi. Jako osoba początkująca możesz zacząć od rozwiązań najprostszych i najbardziej oczywistych. Istnieje sporo portali i stron, które umożliwiają użytkownikom zakładanie blogów w ich poddomenie. Wśród z nich znajdziesz takie adresy jak wordpress, blogspot czy onet. To jedne z najpopularniejszych i najbezpieczniejszych rozwiązań na początek.

Jeśli jednak o blogu myślisz już poważniej, wiążesz z nim pewne  plany i cele – jest lepsze rozwiązanie. Być może to czas, by od razu zainwestować w coś konkretniejszego?

Blog na płatnej domenie

Nie jest to duża inwestycja. Koszty roczne wykupienia domeny i hostingu są niekiedy sprawami groszowymi, a korzyści tego rozwiązania – są nieporównywalnie większe. Zyskujesz większą władzę nad swoją stroną niż w przypadku korzystania z pośredników, a ponadto od razu budujesz markę.

W tym dziale  3 pomysły na szybki obiad do pracy

Budowanie własnej marki to podstawa dobrze rozwijającego się biznesu. Każdy blog może się w taki biznes przeobrazić. Jednak jaka poważna marka buduje się na czyichś plecach? Dlatego własny adres zmienia bardzo dużo – nie w samym blogu – lecz w oczach odbiorcy: czytelnika czy reklamodawcy. Jeśli chcesz być traktowany profesjonalnie, bądź profesjonalistą. Dlatego wykupienie tego rodzaju dostępów tak wiele zmienia.

To na początek. Kiedy już masz swoją stronę, swoje pomysły, zdjęcia i ogrom entuzjazmu… Wystarczy pisać! Sprawdź, jak to się rozwinie. Działaj!

Jak pogodzić bycie mamą z prowadzeniem bloga?

Starać się. Nie jest łatwo. Pomiędzy karmieniem, spacerem, przebieraniem i kąpaniem dziecka. Trzeba szukać okruszków czasu i poświęcać je na blogowanie. Działaj, a na pewno się uda!

Wpis gościnny autorki bloga parentingowego: mogimi.pl.