Fotelik dziecięcy Tian Elite – najważniejsze funkcje

Fotelik dziecięcy Tian Elite – najważniejsze funkcje

Fotelik samochodowy to urządzenie mające za zadanie chronić dziecko podczas podróży przed skutkami gwałtownego hamowania lub zderzenia. Dziecko ściśle przylega do konstrukcji fotelika, co minimalizuje działające na nie przyspieszenie i siły wytworzone podczas zdarzenia.

Jak wybrać fotelik samochodowy dla dziecka?

Podczas wyboru fotelika samochodowego należy wziąć pod uwagę kilka ważnych informacji. Pierwszą jest wzrost i waga dziecka, ponieważ dane te pozwolą określić, w jakich kategoriach szukać fotelika. Dostępne są foteliki: 0-13 kg, 9-18 oraz 15-36 kg.
Krokiem drugim wyborze fotelika jest sprawdzenie ocen fotelika w przeprowadzonych testach. Najlepszą są foteliki mające ocenę 4 lub 5 w testach zderzeniowych, ponieważ zapewniają one większe bezpieczeństwo dziecku przewożonemu w samochodzie.
Ostatnim krokiem do wyboru odpowiedniego fotelika jest przymierzenie do niego dziecka i przymierzenie fotelika do samochodu. Należy pamiętać, że każde dziecko jest innej budowy i każda kanapa w samochodzie jest inna, dlatego fotelik musi być odpowiednio dobrany pod tym kątem.
Podczas wyboru fotelika dla dziecka mającego więcej niż 9 miesięcy dobrze jest przyjrzeć się urządzeniu, które będzie rosło razem z dzieckiem i umożliwi to zakup jednego fotelika na długie lata. Fotelikiem takim jest, np. fotelik dziecięcy Tian Elite.

W tym dziale  Jak umilić dziecku podróż

Najważniejsze funkcje fotelika Tian Elite

Fotelik Tian Elite https://www.recaro-kids.pl/tian-elite.html przeznaczony jest dla dzieci mających od 9 do 36 kg. Fotelik ten montowany jest przodem do kierunku jazdy. Dla dzieci od 9 do 18 kg zaleca się montaż za pomocą samochodowych pasów 3-punktowych natomiast dla dzieci cięższych używa się mocowania ISOFIX. Duże siedzisko rośnie razem z dzieckiem i zapewnia mu komfort podróżowania w różnych etapach rozwoju. Fotelik ma adaptacyjne oparcie, które dopasuje się do oparcia kanapy samochodu, a także umożliwia regulację pochylenia dziecka podczas podróży.
Dziecko ważące 9-18 kg zapinane jest 5-punktowymi pasami. Kiedy dziecko waży 15-36 kg wówczas pasy fotelika chowane są w specjalne schowki i dziecko zapina się pasami samochodowymi.
Dzięki zintegrowanemu systemowi ochrony bocznej dziecko jest bezpieczne podczas zderzenia bocznego, ponieważ specjalne osłonki znajdujące się na wysokości ramion dziecka dopasowują się do niego, a co za tym idzie, bardziej je chronią. Fotelik wyposażony jest w system wentylacji odpowiadający za cyrkulację powietrza.
Fotelik Tian Elite waży niecałe 9 kg, co pozwala na jego szybkie przeniesienie i zamontowanie w innym aucie. W foteliku zamontowane są głośniki, które można podłączyć do telefonu. Umożliwiają one dziecku oglądać ulubioną bajkę podczas podróży, a jego głowa pozostaje w bezpiecznym zagłówku.
Ten model fotelika wyposażony jest w opatentowany system bezpieczeństwa HERO, który umożliwia łatwe zapięcie dziecka w foteliku. Pasy wyposażone są w ochraniacze, co sprawia, że się nie skręcają i nie zsuwają z ramion dziecka podczas podróży.

W tym dziale  Krzesełko do karmienia – na co zwracać uwagę przy zakupie?

No Comments

Post a Comment