Jak dbać o układ krążenia?

Często kłopoty zdrowotne mają swoje źródło w słabym krążeniu. Problem ten nasila się szczególnie latem, gdy dotknięte nim osoby narzekają na opuchnięte i bolące nogi. Jak rozpoznać, że mamy problemy z krążeniem? Jak sobie z tym radzić? Czy warto stosować polecane leki? Czy Detramax przyniesie ulgę?

Oznaki słabego krążenia. Czy warto zażywać Detramax?

Nasze ciało codziennie ciężko pracuje, by rozprowadzić krew we wszystkich żyłach i tętnicach. Ta praca jest warunkiem prawidłowego działania wszystkich organów – składniki odżywcze docierają do miejsc, gdzie są potrzebne, a hormony regulują pH. Słabe krążenie oznacza, że do pewnych organów nie dociera wystarczająca ilość krwi, co objawia się między innymi uczuciem chłodu w kończynach. Zmiany w kolorze skóry oraz ślady na kończynach to następny objaw tego, że mamy słabe krążenie, a krew nie jest poprawnie rozprowadzana. Szczególnie latem mocno puchną stopy, co może wynikać z tego, że niewydolny układ krążenia próbuje zmniejszyć przepływ krwi, powodując opuchliznę. Osoby, które mają słabe krążenie często narzekają również na zdrętwienie kończyn. Mogą także mieć słabe, przesuszone, wypadające włosy i łamiące się paznokcie. Często pojawiają się także żylaki, zwłaszcza wokół stóp i kostek. Słabe krążenie może także odpowiadać za uczucie osłabienia, skłonność do infekcji i przeziębień oraz problemy z trawieniem. Jeśli chcemy pokonać ten stan, zadbajmy o zdrowie i zażywajmy Detramax.

W tym dziale  Rehabilitacja kolan - Jak szybko wrócić do zdrowia po urazie?

Jak zadbać o zmęczone nogi? Czy trzeba sięgnąć po Detramax?

Jeśli obawiamy się, że możemy mieć problemy z zaburzeniami krążenia, zadbajmy o nogi. Pamiętajmy o tym, by leżąc, kłaść nogi wyżej od reszty ciała. Warto też spać w takiej pozycji, żeby uniknąć uczucia ciężkości nóg w ciągu dnia. Na opuchnięte i obolałe nogi pomoże także prysznic. Szybki masaż strumieniami wody o zróżnicowanej temperaturze jest zdrowszy niż gorąca kąpiel. Skuteczną metodą zrelaksowania zmęczonych nóg jest też wykonanie kilku prostych ćwiczeń – wspinajmy się na palce, róbmy skłony i przysiady, spacerujmy na przemian na palcach i nogach. Aby zrelaksować nogi warto też wykonać masaż: okrężnymi ruchami, delikatnie masujmy najpierw stopy powoli przesuwając ręce w górę, do mięśni ud. Warto także sięgnąć po Detramax, który zawiera składniki mające pozytywny wpływ na krążenie i zwiększające przepuszczalność charakterystyczną dla małych naczyń krwionośnych. Suplement diety polecany jest w leczeniu objawów związanych z niewydolnością krążenia żylnego, takimi jak uczucie ciężkości i ból nóg.

Słabe krążenie może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem. Chcąc temu zapobiec, przyjmujmy preparat Detramx, który zatroszczy się o nasz układ krążenia. Wykonujmy także ćwiczenia poprawiające przepływ krwi.