Moskitiera do wózka dziecięcego

Moskitiera do wózka dziecięcego

Wybór wózków dziecięcych jest naprawdę duży, ale sam wózek to jeszcze nie wszystko. Oprócz niego warto wyposażyć się w dodatkowe akcesoria, które sprawią, że dziecko będzie bezpieczne w każdych warunkach. Jednym z takich produktów jest z pewnością moskitiera do wózka dziecięcego, która jest niezbędna zarówno latem, jak i jesienią, czy wiosną, kiedy na zewnątrz jest mnóstwo owadów.

Jakie zalety ma moskitiera do wózka dziecięcego?

Moskitiera uniwersalna to produkt niezwykle przydatny podczas spacerów z dzieckiem zarówno w wózku głębokim, jak i w spacerówce. Jakie ma zalety? Oto kilka z nich:

– moskitiera uniwersalna pasuje na każdy rodzaj wózka;

– jest bardzo prosta w nałożeniu, ponieważ posiada praktyczne gumki;

– po złożeniu zajmuje naprawdę niewiele miejsca, można ją z powodzeniem zmieścić w każdej kieszonce, czy siatce w wózku;

– zapewnia doskonałą ochronę dziecka przed komarami, muchami, czy groźnymi osami, dzięki czemu może ono spokojnie spać w ogrodzie, czy wybrać się na spacer z rodzicami do lasu;

– nie odgranicza dziecka od świata zewnętrznego i zapewnia dopływ świeżego powietrza.

Jaką moskitierę kupić?

Wielu producentów oferuje produkty przeznaczone do konkretnego modelu wózka. Są one idealnie dopasowanie i można je łatwo zakładać oraz ściągać. Warto zaopatrzyć się w taką dedykowaną moskitierę, ale jeśli producent naszego wózka takowej nie oferuje, można bez problemu nabyć produkt uniwersalny. Powinien on jednak spełnić kilka istotnych warunków. Przede wszystkim moskitiera musi być wykonana z bardzo drobnej siateczki, która nie pozwoli przedostać się do wózka nawet najmniejszym owadom. Wysokogatunkowe produkty są najczęściej wykonane z niezwykle drobnej siatki, która doskonale odgrywa swoją rolę i perfekcyjnie zabezpiecza dziecko przed wszystkimi owadami.

W tym dziale  Prezent na roczek dla dziewczynki

Dobra moskitiera powinna być dokładnie obszyta elastyczną tkaniną, dzięki której można ją dopasować zarówno do wózka z gondolą, jak i do spacerówki. Ponadto musi mieć doszyte gumki, pozwalające na odpowiednie przymocowanie jej do wózka i dopasowanie do jego kształtu.

Gęsty splot siatki jest niezmiernie ważny, ale trzeba też pamiętać o tym, by moskitiera była przewiewna. Musi ona wpuszczać do wózka powietrze, co ma duże znaczenie podczas upalnych, letnich dni. Równie istotne jest to, by moskitiera nie ograniczała dziecku widoczności podczas spaceru. Przed zakupem warto więc sprawdzić, czy przez siatkę wszystko widać oraz jaka jest jej jakość wykonania.

Kolor moskitiery nie jest zbyt ważny – najczęściej w sprzedaży są produkty białe lub czarne. Można jednak znaleźć moskitiery w kolorze filetowym, różowym, niebieskim i wielu innych. Pozwala to dopasować kolor moskitiery do wózka, dzięki czemu całość ładnie się prezentuje.

Niektóre moskitiery oferowane są w praktycznych pokrowcach, co ułatwia ich przechowywanie. Jednak przy wyborze konkretnego produktu nie trzeba się tym sugerować, ponieważ znacznie ważniejsza jest jakość wykonania. Warto zwrócić uwagę na dokładność szycia, wykończenie szwów oraz estetyczny wygląd.